Bukiety z gipsówki – elegancja tkwi w prostocie!

W ostatnich latach jednym z najpopularniejszych rodzajów bukietów ślubnych jest kompozycja wykorzystująca gipsówkę. Inspiracji tego typu można znaleźć naprawdę mnóstwo w Internecie na portalach dotyczących mody ślubnej, jak na przykład modnewesele.com. Korzystanie z tego typu portali internetowych jest bardzo popularne szczególnie wśród kobiet przygotowujących się do ślubu i wesela. Niejedna przyszła panna młoda przeżywa bowiem prawdziwą ślubną gorączkę. Na stronach związanych z branżą ślubną można znaleźć mnóstwo porad dotyczących organizacji tego najważniejszego w życiu dnia.

Jednymi z najchętniej przeglądanych galerii zdjęć ślubnych, które często pojawiają się w Internecie są wiązanki do ślubu. Chociaż dla wielu osób bukiet ślubny może stanowić naprawdę niezauważalny dodatek do kreacji, coraz częściej odgrywa on naprawdę istotną rolę w stylizacji panny młodej. Jak wykorzystywana jest gipsówka i dlaczego warto zdecydować się właśnie na taki bukiet?

Gipsówka to roślina, której kwiaty charakteryzują się przede wszystkim bardzo niewielkim rozmiarem. Małe, białe kuleczki, jakie tworzą kwiaty gipsówki są znane doskonale z naprawdę wielu kompozycji kwiatowych, nie tylko tych powiązanych ze ślubem. Chociaż w ubiegłych sezonach gipsówka była wykorzystywana przede wszystkim jako wypełnienie, coraz częściej używa się jej jako głównej składowej wiązanki ślubnej.

Bukiety z gipsówki pasują przede wszystkim do ślubów w stylu rustykalnym i boho. Trzeba przyznać, że taki bukiet pomimo dużych rozmiarów może być naprawdę bardzo skromny. Dodane do bukietu wstążki i różnego rodzaju sznurki sprawiają, że ta piękna i delikatna ozdoba będzie stanowiła wspaniały dodatek do każdej panny młodej, która na przykład na głowie oprócz welonu ma wianek. Bukiet z gipsówki nie odciąga uwagi od najważniejszych elementów ślubnej stylizacji panny młodej, w przeciwieństwie od niezwykłych bukietów z piwonii czy storczyka. Oczywiście istnieje możliwość stworzenia ciekawej kompozycji nie tylko z gipsówki, ale także z innych kwiatów. Popularne jest połączenie gipsówki z różami czy nawet z tulipanami.