Duże miasto czy spokojna wioska? Gdzie będzie lepiej?

Tak się trochę zastanawiałem nad tym czy rzeczywiście obecnie trzeba żyć w dużym mieście i to właśnie tam znajduje się miejsce dla każdego. Wieś powoli w naszym kraju zamiera, o czym pewnie decydują różne względu najczęściej ekonomiczne. W wolnych chwilach mam jednak takie refleksje związane z różnymi tematykami i tym razem wzięło mnie właśnie na kwestie związane z miejscem zamieszkania. Wszyscy walą do dużych miast za dużymi pieniędzmi, za znajomościami, za karierą, ale czy tutaj rzeczywiście znajduje się szczęście?

Pewnie nie ma jednoznaczniej odpowiedzi i tak trzeba sobie mówić. Ale są pewne mechanizmy, które nami kierują i o nas decydują. Każdy człowieka ma inne potrzeby i inne wymagania, dlatego bardzo możliwe, że właśnie te kwestie stają się najważniejsze. Ważna sprawa to między innymi to czy czujemy się dobrze w dużym mieście. Dla mnie niestety po paru latach mieszkania w stolicy wydaje się, że duże miasto nie jest dla mnie. Wcześniej również mieszkałam w mieście, ale takim 10 razy mniejszym dlatego w stosunku do Warszawy to jak wioska. W Warszawie przede wszystkim życie toczy się dużo szybciej i to wydaje się być szczególnym problemem jak dla mnie. Poza tym te męczące dojazdy, wszędzie trzeba jechać i to nawet godzinę to u mnie można dojechać do innej miejscowości. Trochę tutaj mieszkam, ale już czuje, że trzeba spróbować czegoś innego spokojniejszego.

Pozwolę sobie przytoczyć przypadek dziewczyny która opisuje swoje przygody po przeprowadzce do Poznania czyli całkiem sporej aglomeracji – na początku jest ciężko ale z czasem daje radę. Ciekawy blog, polecam.

No i właśnie z tego powodu wzięły mnie takie rozważania. Wydaje mi się, że obecnie naprawdę warto zastanowić się nieco nad mieszkaniem na wsi. Oczywiście perspektyw zawodowych tam brakuje i to jest największym problemem. W związku z tym najlepiej zdecydować się na to, by korzystać z tego co daje duże miasto w ciągu godzin pracy, ale z tego daje nam wieś w momencie, gdy mamy czas odpoczynku. Wtedy uda się połączyć zalety zarówno dużego miasta jak i wsi, gdzie także warto spędzać czas.

Ostatecznie pewnie każdy ma swoje spostrzeżenia i na ich podstawie decyduje gdzie będzie mu lepiej. Wydaje się, że każdy czuje się gdzie indziej dobrze, ponieważ każdy z nas jest inny, ma inne potrzeby i inny charakter. I to właśnie powinno o wszystkim decydować. Trzeba mieszkać tam, gdzie czujemy się dobrze, tam gdzie będziemy mogli rozwijać siebie i swoje pasje. A czy będzie to miasto czy wieś to już każdy sam wybiera. Ja osobiście wybieram wieś i będę dążyć do tego, by właśnie tam się zjawić na stałe już niedługo. I najlepiej niech będzie to rzeczywista wieś a nie małe miasto, w którym żyłam wcześniej, tam było lepiej niż w Warszawie, ale jakoś idealnie się nie czułam.