Oryginalny czy zamienny – jak tusz kupić?

Wiele osób korzysta obecnie z różnorakich możliwości, gdy chodzi o urządzenia drukujące. W zależności od konkretnych potrzeb ludzie używają drukarek laserowych lub atramentowych. niezależnie od tego jaka drukarka jest używana można stosować w niej oryginalne bądź też zamienne materiały eksploatacyjne. Kwestia ostatecznej decyzji zależy tutaj od tego jakie efekty chce się osiągnąć, gdy chodzi o ekonomiczny aspekt wykorzystywania drukarki. Musimy pamiętać o tym, że oryginalny tusz najczęściej będzie wiązał się z dużym wydatkiem. Tutaj najważniejsza jest kwestia konkretnej marki, którą posiadamy. Każda firma ma bowiem swoje ceny i może się to różnie kształtować, gdy chodzi o cenę oferowanego tuszu. Pamiętajmy bowiem o tym, że inaczej sprawa wygląda, gdy chodzi o oryginalny tusz do drukarki HP a inaczej, gdy weźmie się pod uwagę drukarkę Brother.

Oczywiście producent będzie podkreślał, że jedynie stosowanie oryginalnych materiałów eksploatacyjnych będzie bezpieczne dla naszego sprzętu, ale niestety jednocześnie da zaporową cenę dla tych materiałów i trudno będzie się decydować na ich kupno. Szczególnie, gdy drukuje się bardzo dużo może się po prostu okazać, że nie będziemy chcieli ciągle wydawać dużych pieniędzy na kolejny tusz. I tutaj z pomocą rzeczywiście przychodzą tusze zamienniki, które cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem i jak się okazuje naprawdę świetnie się sprawdzają. Warto zauważyć bowiem, że jest wiele firm, które zamienniki produkują. Przykładowo zaprzyjaźniona firma a w zasadzie jej oddział Intrastat (jeśli na nazwa nic Wam nie mówi to spokojnie – zanim zacząłem z nimi współpracować nigdy w życiu bym się nie domyślił że chodzi o spedycję) regularnie drukuje na oryginałach i za cholerę nie mogę ich przekonać by cokolwiek w tej kwestii zmienili. Inna zaś – usunięte-na-prośbę-firmy – kilka razy w miesiącu mnie wzywa by napełnić im kilka-kilkanaście kartridży. Jeśli zdecydujemy się na jakąś markę, która na rynku jest już od dłuższego czasu to można oczekiwać, że przyniesie ona nam naprawdę dobry sprzęt, który pod każdym względem spełni oczekiwania. Wiele tych firm jest już w stanie przygotowywać naprawdę świetnie zrealizowane zamienniki, które dadzą nam wiele różnych możliwości. Ostatecznie nie możemy jednak zapominać o tym, że zamiennik to jednak zamiennik i zanim zdecydujemy się go użyć lepiej będzie dobrze sprawdzić czy rzeczywiście pasuje do naszej drukarki.

Czy wybierać tusz oryginalny czy zamiennik zastanawia się wiele osób. Ja osobiście uważam, że zamienniki są lepsze, ponieważ obecnie są już naprawdę dobrze wykonywane a jednocześnie są znacząco tańsze co dla nas powinno być zawsze najważniejsze.