Pierwsze wrażenie – kiedy jest szczególnie ważne?

Pewnie w życiu każdego z nas były takie sytuacje, w których trzeba było zrobić dobre wrażenie. Wiele osób zastanawia się jak takie dobre wrażenie można budować i co trzeba robić, by dobrze wypaść na pierwszym spotkaniu. Jak dla mnie przede wszystkim trzeba wiedzieć, kiedy to pierwsze wrażenie jest szczególnie ważne, by w ogóle można było je zrobić.

Sam mam takie sytuacje, w których czuje, że to pierwsze wrażenie będzie najważniejsze. Dlatego próbowałem sobie wyklarować w głowie właśnie takie sytuacje, w których wydawało mi się, że to pierwsze wrażenie będzie najważniejsze. Sam wiem, że często trudno to pierwsze wrażenie rzeczywiście zrobić i dlatego postaram się pokrótce powiedzieć jakie sytuacje według mnie będą najważniejsze.

Kluczowa sprawa to oczywiście spotkanie z osobą, na której nam zależy, która ma szanse stać się naszą druga połówką. W takiej sytuacji oczywiście to pierwsze wrażenie na randce może być decydujące, dlatego należy się do tego bardzo dobrze przygotować. Dotyczy to zarówno samego stroju jak i też naszego zachowania, którym będziemy emanować w trakcie takiego spotkania. W pierwszym wrażeniu kluczowe mogą być gesty, ruchy, mimika. Wszystko decyduje o tym jak zostaniemy odebrani, dlatego musimy o tym szczególnie pamiętać.

Pierwsze wrażenie jest oczywiście kluczowe również w sprawie spotkań o pracę. Wydaje się, że będzie to szczególnie ważne, ponieważ spotykamy się z osobą, od której może zależeć nasze dalsze życie. Tutaj to wrażenie często decyduje, ponieważ pracodawca spotyka się z wieloma kandydatami, którzy mogą mieć podobne kwalifikacje, a co za tym idzie decydującym elementem może stać się właśnie kwestia związana z tym jakie wrażenie uda nam się zrobić na takiej osobie. W wielu przypadkach właśnie pierwszy kontakt jest udany i to decyduje o tym, że udało się dostać pracę.

Jeśli wiec zależy nam na pewnych wydarzeniach czy osobach warto w tym właśnie momencie zadbać o to, by to pierwsze wrażenie było jak najlepsze.