Powrót do przeszłości

Szukając w ostatnim czasie jakiegoś filmu na wieczór długi czas nie mogłem nic wybrać i w końcu trafiłem na stary hit, który przed laty oglądałem już kilka razy. Powrót do przeszłości to film, który mogę określić jako coś co jest częścią mojego dzieciństwa. W okresie świąt, ten film bardzo często pojawiał się w tv a ja chętnie go oglądałem. W rzeczywistości mimo oglądania już kilka razy tego filmu pamiętałem tylko jego ogólny zarys i tak naprawdę nie do końca wiedziałem jak będzie przebiegał cały film.

Jednak gdy siadłem już do tv po kolei wszystko mi się przypominało. Po raz kolejny okazało się, że to super produkcja, którą mogę określić jako film familijny z ciekawą fabułą, która rzeczywiście może wzbudzić zainteresowanie oglądających. Sam obejrzałem z przyjemnością, razem z moją Żoną, dla której to również był film pamiętany z młodych lat. Opowieść o młodym chłopaku i szalonym doktorku okazała się świetnym sposobem na spędzenie miłego wieczoru. Gdy jednak film się skończył to bardzo szybko zaczęło się nam przypominać, że przecież to nie była jedna część tego filmu. W sumie były trzy części i wszystkie z tego co pamiętam były tak udane.

Dlatego skoro już zaczęliśmy wracać do tego filmu zdecydowaliśmy się zajrzeć do kolejnych części w kolejnych wolnych dniach, gdy wieczorem mieliśmy czas na to, by obejrzeć jakiś film. Ogólnie okazało się, że produkcja jest naprawdę fajna, ogląda się ją z wielką przyjemnością i można ją puścić nawet dzieciom, ponieważ niesie za sobą pewne uniwersalne wartości. Jak dla mnie to na pewno film, któremu niewiele współczesnych produkcji będzie w stanie dorównać. Obecnie produkowane filmy opierają się bowiem najczęściej na schemacie walki, bójki i innych tego typu scenariuszy, które w rzeczywistości nie mają większych wartości. Wydaje się więc, że lepiej obecnie rezygnować z tych filmów, które są nam proponowane na rzecz jakichś większych wartości, które mają w sobie coś więcej tak jak film Powrót do Przeszłości.